עולם הממתקים של טאסא
וואטסאפ
דף הבית   >   חדשות ומאמרים   >   סוגי ממתקים אהובים ופופולריים – מהם ומה אתם הכי אוהבים?

סוגי ממתקים אהובים ופופולריים – מהם ומה אתם הכי אוהבים?

סוגי ממתקים

סוגי ממתקים רבים יש בעולם, ולכל חובב מתוק הממתק האהוב עליו ביותר. המומחים שלנו עושים סדר –

*******

למרבה שמחתם של כל אוהבי המתוק הרבים, וגם שלנו, ישנם סוגים רבים ושונים של ממתקים שאנו יכולים ליהנות מהם. ממה אנחנו נהנים בממתקים? מן הטעמים, גווני המתיקות, המרקמים, הצבעים, העושר ומראה העיניים. ממתקים הם מאכל עתיק מאד בעולם, וישנן ראיות לכך שגם האדם הקדמון נהנה ממציצת קנה סוכר ופירות מתוקים כמו תמרים, הסתכן בהוצאת דבש מכוורות דבורים, וכד'. היום ישנם בעולם סוגי ממתקים וותיקים מאד, לצד המצאות חדשות ומרגשות. בואו נסקור כמה סוגי ממתקים חשובים ואהובים.

סוגי ממתקים מבוססי שוקולד

ממתקי שוקולד כוללים טווח רחב של ממתקים שונים. הממתק הפופולרי ביותר הכולל שוקולד הוא פשוט טבלת שוקולד, עם או בלי תוספות כמו אגוזים, קרמל, מילויים, וכד'. שוקולדים מגיעים היום בטעמים שונים, כולל חלב, מריר, ורוד ואפילו לבן, שאינו ממש שוקולד. אך זו אינה הדרך היחידה לצרוך שוקולד. סוגי ממתקי שוקולד נוספים הם כל ממתקי הוופל השונים, המשלבים בסיס פחמימתי של וופל עם ציפוי או מילוי שוקולד, ולרוב תוספות נוספות כגון קוקוס, אגוזים, שקדים וכד'. דרך נוספת לצרוך שוקולד היא הפרלינים והטראפלס – ממתקי כדורי שוקולד ממולאים במגוון טעמים ומילויים. רבים אוהבים לצרוך שוקולד גם בגרסתו הנוזלית, במשקה שוקו או במילקשייק. כמובן שכולנו מכירים ומשתגעים על סוכריות שוקולד וארטיקי שוקולד.

ממתקים קרים

זוהי סוגת ממתקים אהובה הכוללת את כל סוגי הגלידות, פרוזן יוגורט, הברד, הקסאטות, טילונים, ארטיקים, "שלוקים", וכד'. הבסיס לממתקים אלו יכול להיות שמנת, פירות, שוקולד, מיצים ממותקים, יוגורט או חלב, שמוסיפים להם חומרי המתקה ותוספות מתוקות ומצננים עד להקפאה. סוגי ממתקים אלו אהובים מאד בישראל, מכיוון שאין הרבה דברים מענגים יותר מאשר ממתק קר בקיץ החם שלנו. תפקיד מוכר הארטיקים בחופי הים הפך למיתולוגי כבר מזמן, וצריכת הגלידות בישראל היא אחת מן הגבוהות בעולם.

סוגי סוכריות רבים

המילה סוכריה מצביעה על המרכיב העיקרי בה – הסוכר. ואכן, סוכריות הן ממתקים שבהם הסוכר הוא המרכיב המשמעותי ביותר, אך לא היחידי. אופן השימוש בסוכר והמרכיבים הנוספים הם המשפיעים על סוג הסוכריה שתיווצר, ולכן קיימים סוגים כה רבים של סוכריות. סוכריות קרמל, למשל, כוללות כמעט רק סוכר שהביאו לנקודת רתיחה והתקרמלות. סוכריות טופי הן בדרך כלל סוכריות קרמל בתוספת שמנת. סוכריות דבש הן סוכריות קרמל שהוסיפו להן דבש, וכד'.

סוכריות מחולקות לשתי קטגוריות עיקריות – רכות וקשות. סוכריות קשות מיועדות למציצה, בעוד שסוכריות רכות נועדו ללעיסה, והמרקם שלהם רך ונעים בפה. סוכריות רכות יכולות לכלול מרשמלו, דובוני גומי, סוכריות ג'לי, סוכריות מרמלדה, ועוד.

מסטיקים ללא סוף

קטגוריית ממתקים אהובה נוספת היא זו של המסטיקים. כל המסטיקים די דומים בבסיסם, ומבוססים על גומי טבעי הנקרא צ'יקל ומגיע מעץ הספודילה. המסטיק הומצא בשנת 1869 על ידי ג'ון קרטיס בעיר ניו יורק, ויועד בתחילה להמתקת ריח הפה וכמוצר לבריאות השיניים. גם היום מסטיקים רבים מתהדרים בהיותם מסייעים לשמירה על בריאות הפה, כאשר מדובר על מסטיקים ללא סוכר הכוללים בדרך כלל סוג של מנטה. אך קיימים מסטיקים רבים שהם ממתקים לכל דבר, וכוללים סוכר או ממתיקים אחרים וטעמים שונים ומגוונים.

אילו סוגי ממתקים נוספים אתם מכירים? ואילו אהובים עליכם ביותר? נשמח לשמוע מכם בדף הפייסבוק שלנו – https://www.facebook.com/tasa.co.il

 

אולי יעניין אתכם לקרוא גם – 

מתכונים לממתקים – למי בא משהו מתוק?

ממתקים מחו"ל – ממתקים מיוחדים מכל העולם!

מתנות שוקולד – המתנה המושלמת!

 

lolypop
מותגים חמים שכולם אוהבים
שוקולד פררו רושה
שוקולד קינדר
שוקולד לינדט
שוקולד מילקה
שוקולד mm
עוגיות אוראו
שוקולד טורינו

*9242

  טלפון רב קוי
לוגו טסה שוקולד