עולם הממתקים של טאסא
וואטסאפ
דף הבית   >   חדשות ומאמרים   >   מדוע חשוב לבחור שוקולד איכותי ומהם יתרונותיו

מדוע חשוב לבחור שוקולד איכותי ומהם יתרונותיו

שוקולד איכותי

שוקולד איכותי הוא ביטוי שאולי נתקלתם בו, אך לא כולם יודעים מהם הקריטריונים לקביעת איכותו של שוקולד ומדוע חשוב לבחור שוקולד איכותי על פני סוגים אחרים של שוקולד. הנה מדריך לשוקולד איכותי שיסביר הכל:

מהו שוקולד איכותי?

שוקולד איכותי הוא מונח המשמש לתיאור שוקולד שהוכן מהחומרים הטובים ביותר. זה יכול לכלול שימוש בפולי קקאו מהמטעים הטובים ביותר, שימוש בסוכר מקנה הסוכר המשובחים ביותר ושימוש בחלב מהרפתות הטובות ביותר. כמו כן, איכות השוקולד תלויה בשיעורי המרכיבים השונים בתוכו. ככל שתכולת הקקאו בשוקולד גבוהה יותר, כך איכותו וטעמו יהיו משובחים יותר.

המונח שוקולד איכותי משמש גם לתיאור שוקולד שנעשה בצורה מסורתית, כלומר הוכן בזהירות ובמיומנות, ללא קיצורי דרך, חומרים משמרים או תוספים, ובמנות קטנות כדי שלא יאבד מהטעם או המרקם שלו. שוקולד איכותי צריך להיות חלק וקרמי במרקם. צריך להיות לו גם טעם עשיר שאינו מתוק מדי או מר מדי. יש לעבד את השוקולד בזהירות כדי למנוע ממנו להפוך למריר ולאבד את המתיקות שלו. זה נעשה על ידי חימום וקירור בדיוק בטמפרטורה הנכונה כדי למנוע פגיעה או שינוי בהרכב הכימי של מרכיביו. שוקולד איכותי יהיה בעל איזון טוב של מתיקות, מרירות וחומציות. טעמו של השוקולד יכול להיות מושפע מדברים נוספים כמו היכן גדל, איך נקלו וכמה זמן הותססו פולי הקקאו מהם הוא עשוי. באופן כללי, אחוז גבוה יותר של חמאת קקאו בחפיסת שוקולד יפיק מרקם חלק יותר ופרופיל טעמים מורכב יותר.

כיצד נקבעת איכות המרכיבים של השוקולד?

אנשים רבים אינם מודעים לכך שקיימות בשוק רמות שונות של איכות שוקולד. על מנת לבחור את השוקולד האיכותי ביותר שיש, חשוב לדעת מה מפריד בין שוקולד איכותי לשוקולד לא איכותי. ככל שהמרכיבים נאספו באופן מוקפד יותר, וככל שהם גודלו והוכנו בתנאים הטבעיים ביותר ובאופן ידני יותר, כך ייחשבו לאיכותיים יותר. לפולי קקאו מזנים שונים ושגודלו באקלימים שונים יכולים להיות טעמים שונים. לדוגמה, לפולי קקאו הגדלים באפריקה יש טעם פירותי, ואילו לאלו הגדלים בדרום אמריקה יש טעם אדמתי יותר. הבדלים בטעמים ואיכות מרכיבים קיימים גם בין זני קנה סוכר שונים ובתי גידול שונים שלהם בעולם, וגם בחלב שעושים בו שימוש בשוקולד.

מדוע חשוב לבחור בשוקולדים איכותיים?

שוקולד איכותי הוא אחד המאכלים המבוקשים בעולם, חלק חשוב בחייהם של אנשים רבים. הוא מצוי בקינוחים פופולריים במדינות רבות ובתרבויות שונות, והוא גם מתנה פופולרית ליום האהבה, חגים, וכל אירועי החיים שבהם אתם רוצים להביע את אהבתכם והוקרתכם למישהו מיוחד. הוא כבר לא סתם פינוק מתוק אלא סמל של יוקרה, ביטוי לדאגה לסביבה ולאיכות התזונה של בני משפחתנו.

לשוקולדים איכותיים טעם עשיר יותר, ולכן מהנה יותר לאכול אותם. אנשים רבים חושבים לעתים קרובות ששוקולד הוא רק מזון ממותק ולא בריא, אך זה ממש לא נכון. שוקולד יכול להיות מזון בריא ומהנה אם הוא נצרך במידה.

שוקולדים איכותיים מכילים יותר נוגדי חמצון אשר טובים לבריאות שלנו משוקולדים נחותים באיכותם, ואפילו מומלצים כחלק מתזונה בריאה. למעשה, שוקולדים איכותיים יכולים לסייע לנו לרדת במשקל מכיוון שהם מפחיתים תיאבון ומגבירים את קצב חילוף החומרים בגופנו. הם עוזרים לנו להוריד את רמות הכולסטרול שלנו, להפחית את רמות הלחץ שלנו ולשפר את מצב הרוח שלנו בשל הסרוטונין הרב שהם מכילים – מוליך עצבי הקשור למצב רוח מרומם. במחקרים נמצא כי שוקולד איכותי קשור לסיכון מופחת למחלות לב, שבץ מוחי, סרטן, סוכרת ודמנציה. כמו כן, חשוב לציין שבשוקולדים איכותיים יש אחוז גבוה יותר של מוצקי קקאו, כלומר יש בהם יותר קקאו ופחות סוכר. זה הופך אותם להרבה יותר בריאים מאשר סוגים אחרים של חטיפי ממתקים מכיוון שהם מכילים פחות סוכר וקלוריות. שוקולד איכותי מכיל רכיבי תזונה בריאים רבים כמו מגנזיום, אשלגן וברזל.

יתרונות נוספים של שוקולד איכותי קשורים להגנה על הסביבה ולהעסקה הוגנת. יצרני שוקולדים איכותיים באמת מקפידים על סחר הוגן וגידול אורגני, מה שיכול להשפיע על פרופיל הטעמים של השוקולד. שוקולד איכותי עשוי מפולי קקאו איכותיים הגדלים בסביבה בת קיימא. זה מבטיח שהשוקולד נקי מחומרי הדברה וכימיקלים, שהפולים אינם מהונדסים גנטית אלא טבעיים לחלוטין ולכן מכילים את כל המרכיבים המזינים החשובים שאנו זקוקים ומצפים להם בשוקולד.

ישנם אנשים החושבים ששוקולדים איכותיים בהכרח יקרים יותר מכיוון שהם מיוצרים ממרכיבים איכותיים יותר או בעלי תהליך ייצור ארוך יותר. אבל במציאות, שוקולדים איכותיים עולים לעיתים קרובות פחות משוקולדים נחותים באיכותם מכיוון שהם משתמשים בפחות סוכר, חומרים מייצבים ומשמרים וצבעי מאכל.

 

לסיכום, שוקולד איכותי הוא לא רק עניין של פינוק ויוקרה, אלא גם עניין בריאותי, עניין של טעם ודאגה לסביבה ירוקה יותר לכולנו. אנו ממליצים לכם בכל מקרה שזה אפשרי לבחור שוקולדים איכותיים עבורכם ועבור היקרים לכם.

lolypop
מותגים חמים שכולם אוהבים
שוקולד פררו רושה
שוקולד קינדר
שוקולד לינדט
שוקולד מילקה
שוקולד mm
עוגיות אוראו
שוקולד טורינו

*9242

  טלפון רב קוי
לוגו טסה שוקולד